| Almássy a întrebat:

vreau sa scriu o carte,preferabil cu vampiri dar nu vreau sa copiez cartile twilight, imediat ce am inceput sa scriu toate colegele mele s-au apucat si ele dar din lipsa de idei copiaza ce e scris in twilight, doar schimba numele iar cand le arat ce-am scris eu se,, inspira " si de la mine asa ca va rog sa imi dati niste idei pentru carte dar putin diferite de cele din alte carti Ps :nu vreau sa "fur"

1 răspuns:
| Zuzzy05 a răspuns:

Pai si daca iti dam noi idei, tot 'furi'hee hee. Uite, nu le mai arata colegelor tale ceea ce scrii daca ele atata pricep si incep sa copieze ideile straight face. In legatura cu subiectul cartii, tu esti cea care trebuie sa gaseasca un subiect.Niste conflicte, contureaza si tu o poveste de familie, niste secrete, povestea de dragoste dintre 2 personaje...astea sunt idei care se pot folosi in orice carte, dar idei propriu-zise nu iti pot da, pentru ca trebuie sa iti apartina in totalitate happy.
P.S : Mi-ar placea sa vad ce ai scris sau ce vei scrie.