| Alexandraijk a întrebat:

Hei! Ma puteti ajuta va rog?happy
Vreau sa citesc o carte, ceva romantism, ceva cu drama, horror, ceva care sa te faca sa razi. dar as prefera romantismul. sugestii?

Răspuns Câştigător
| Rose123 a răspuns:

"Culorile dragostei" de Kerstin Gier(3 volume). Asta,bineinteles,daca iti plac povestile extraordinare,cu un strop de paranormal(sau poate mai multi,avand in vedere ca in acest roman se descriu aventurile unei fete care poate calatori in timp si se indragosteste de un baiat cu acelasi "dar", in acelasi timp luptandu-se si cu un nesuferit de conte din trecut care vrea sa capete nemurirea, unigand-o pe ea.) E palpitanta, amuzanta si are si romantism. Mie mi se pare combinatia perfecta! Bineinteles, daca adori cartile fantasy, am o MULTIME de alte romane pe care ti le pot recomanda! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Domnisoara Christina''- Mircea Eliade

| marrinaa a răspuns:

Horror: mâna dreaptă a diavolului- john saul.

| Irinaaaaaaaa a răspuns:

Dama cu camelii