| CrazyGirll a întrebat:

Vreau să citesc c o carte..Care să mă surprindă într-un mod plăcut.Aș vrea să cuprindă dramă de familie, însă să se axeze pe romantism...Ce îmi recomandați?

7 răspunsuri:
| SHINeeTaemin a răspuns:

Înainte să te cunosc de Jojo Moyes

| KinderBeeeib a răspuns:

Dacă aș rămâne, Zece respirații scurte, Magia lucrurilor simple, Absolut tot.

| Inceputul a răspuns:

Cartea,,Sub aceeasi stea'' este de dragoste, are un final trist. Nu este axata pe familie dar este superba. Ti-o recomand.

| BookaholicGirl a răspuns:

Una dintre trilogiile mele preferate este: Instrumente Mortale de Cassandra Clare. Initial, a fost o trilogie, dar mai apoi autoarea a scris si continuarea, astfel ca in total sunt 6 carti. Este un fantasy pentru adolescenti(se incadreaza in categoria young adults). Este vorba despre o fata pe nume Clary, care aproape de aniversarea sa de 18 ani afla ca de fapt nu este in totalitate om, ci este un soi de hibrid, jumatate inger jumatate om ("vanator de umbre"). Atfel aceasta intra intr-o lume intunecata si plina de mistere pe care oamenii normali(asa-zisii mundani) nu o pot vedea. Ea se indragosteste de un vanator de umbre agil si puternic, iar la un moment-dat cei doi afla ca sunt...da (acum atentie ca-i spoiler) frati...si de aici o intreaga drama adolescentina care tine pe tot parcursul celor trei carti. Daca o citesti te rog sa-mi spui ce parere ti-a facut. Ti-o recomand din toata inima si pupici!

| Maryio956922 a răspuns:

Oscar si tanti roz
E destul de frumoasa

| WeHeartLollipop a răspuns:

Nu stiu daca se incadreaza in ceea ce cauti tu, dar pe mine cartea "Darul lui Jhonas" (care are si film) m-a impresionat ( e o carte usor dramatica) sau o alta carte cere se incadreaza la categoria mister este "Misterul din hanul pungasilor"

| MurariuCosmi a răspuns:

Bajatu cu pijamale in dungi si 10 negri mititei