| andreea0722 a întrebat:

Hei, se apropie ziua de nastere a celei mai bune prietene si m.am gandit sa-i fac o carte ca (,) cadou (pentru ca ea e "obsedata" dupa carti dar sincer nu stiu ce carte sa-i cumpar, aveti idei? va spun unele carti pe care le-a citit sa vedeti cam ce tipuri de carti ii plac: o intamplare ciudata cu un caine la miezul noptii, submarine, jurnalul unui adolescent timid, minunea, mincinosii, playlist pentru nick si norah, toate cartile de la john green laughing), urzeala tronurilor...
multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| marykaterineganea a răspuns:

Depinde de cati ani are si ce genuri ii plac.
Daca vrei ceva mai serios, incearca "Doctor Jivago" de Boris Pasternak, "Idiotul" de Dostoievski.
Ceva mai usor si totusi ceva care sigur o sa-i placa:"Antonia mea" de Willa Cather.
Daca e pasionata de genul fantasy: "Beautiful Creatures" de Kami Garcia si Margaret Stohl sau "American Gods" de Neil Gaiman(sau orice scris de el).
Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

50 Shades of Gray, e la moda happy

| andreea0722 explică (pentru SkyPilot):

A citit-o, azi a terminat cartea laughing)

| georgiana1316 a răspuns (pentru andreea0722):

Pana la urma ce ai ales?

| SkyPilot a răspuns (pentru andreea0722):

Greu happy
Nici nu te mai intreb de Hobbit happy
Incearca ceva de Gabriel Garcia Marquez. A revenit in atentie pentru ca ne-a parasite anul trecut, mie personal lumea lui mise pare extraordinara.

| andreea0722 explică (pentru georgiana1316):

am sa-i cumpar antonia mea happy chiar pare interesanta si mai mai mult ca sigur o sa-i placa

| Buresbista123 a răspuns:

Ana Karenina de Tolstoi
Relpublica de Platon
God is not great de Hitchens
Decameronul de Bocaccia

| marykaterineganea a răspuns:

Ce ai ales, pana la urma?