| MissUnkown2 a întrebat:

Buna din nou! Azi am intrebari despre carti.

1. Am vazut, cand eram mai mica, o carte despre un adolescent pe nume A care intra, in fiecare zi, in corpul altor oameni. Intr-o zi, insa, se blocheaza in corpul unui baiat si se indragosetste de iubita lui sau cam asa ceva. Stie cineva cum se cheama cartea?

2. Ce parere aveti despre cartile "Regatul umbrelor" de Leigh Bardugo, "O intamplare ciudata cu un caine la miezul noptii" de Mark Haddon sau "Ingerul Negru" de John Connolly?

3. Ce carti mi-ati recomanda sa citesc, daca am 12 ani si citesc chestii cam de 14, in general... Citesc si carti pentru adulti, dar mai rar.

Răspuns Câştigător
| Faur_Delia_1997 a răspuns:

La 1 am raspunsul. Cartea se numeste zi dupa zi de david levithan. Iar la 3 iti recomand 3 serii. Percy Jackson de Rick Riodan, Paranormal de Kiersten White si Cand esti vrajitoare...
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| marykaterineganea a răspuns:

Pot sa-ti raspund doar la 3:
Poti incerca sa citesti carti de autori cum ar fi Neil Gaiman, Al. Dumas, Lois Lowry.

| MissUnkown2 explică (pentru marykaterineganea):

Multumesc de recomandari. Vei primi funda daca nu primesc un raspuns complet happy