| tesss a întrebat:

As vrea sa citesc o carte si am ales una cu sirene ultima data cand am fost in Auchan la libraria Humanitas am vazut o carte care avea coperta cu 3 sirene un fel de fetele di H2O mi-a placut dar am zis sa nu o iau si mi-am luat alta carte Rapirea infine nu mi-a placut a fost un fel de aventura si nuprea imi plac genul asta de carti. Ma rog daca nu stiti cartea imi sugerati o carte cu sirene nu vreau "mica sirena" sau mai stiu eu ce de clasa 1 vreau de clasa a 6a.Multumesc

1 răspuns:
| Aisha a răspuns:

Buna as vrea sa te ajut dar am gasit si eu doar titlurile astea pe internet. Asa ca iti spun : Sirenele de pe Titan de Kurt Vonnegut,
Casa sirenelor de Milla Sugar, Micile Sirene de Dan Rebreanu, Eva ultima. O sirena la Paraggi (Proza) Volumele I si II de Edgar Papu, pai cam astea ar fi vezi si tu care iti plac si ti se par interesante. Sper ca te-am ajutat! funda?