| ellenuk a întrebat:

Hei! stiti vreun roman politist foarte bun? am vazut atatea seriale crima si as vrea si o carte. sa nu fie gen jurnalele vampirilor. nu imi place limbajul ala simplist. dau funda, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| missblack955 a răspuns:

Ghici cine moare primul, Ghici ce e in cutie

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Romanele Agathei Christie

| corolav a răspuns:

Rodica Ojog - Brașoveanu.
Tot ce a scris.
Vezi Wikipedia - titluri.

| ALGator a răspuns:

Literatura politista nordica (suedeza). E foarte apreciata, daca gasesti traducere.
Henning Mankell "Africa" sau "Omul din Beijing".
http://www.elefant.ro/list/carti?filterAutor=Henning+Mankell

| Jumbei_Mihai_Catalin_1990 a răspuns:

Moarte pe nil, martorul mut crimă în orient expres. Toate de Agata Christie