| ANAHsneaman a întrebat:

Hei tocmai m-am apucat sa scriu un roman de dragoste ex dragostea dintre o femeie (om) si un vampir varcolac etc doar ca eu am inventat ceva mai diferit... am intrat insa in pana de idei, m-am gandit cum va arata eroina insa nu imi pot imagina eroul (imbracamintea, caracterul,). Actiunea este plasata sa zic intr-o alta dimensiune, alt taram etc unde nu exista arme moderne(pistol) etc doar sabii arcuri etc, etc.
In fine am nevoie de cateva idei la personaje. Multumesc.

3 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Eroul ti l imaginezi tu, poti fi chiar tu dar cu alte trasaturi fizice
uita-te la sf-uri te inspiri mai bine

| Лопиисмикат a răspuns:

In viziunea mea ar trebui să fie așa:
O pereche de pantaloni ceva adică o bucată de material cusut în așa fel ca niște pantaloni, o cămașă albă, gen ca o ie națională (fiindcă o cămașă există încă din cele mai vechi timpuri, și în imaginatia mea tot există) o pelerină, și o bucată de material înfășurată împrejurul picioarelor și legată mai sus de merișor. Cam așa vad eu eroul din povestea ta.

| ANAHsneaman explică (pentru Лопиисмикат):

Mersi mult chiar mi-ai dat o idee foarte buna! big grin