| DenisaLuciaBarbu a întrebat:

Hei,TPU! A citit cineva cartea Strainul de Albert Camus? Ce parere aveti? Merita sa o citesc? Daca imi puteti spune in mare despre ce este vorba in carte...

Răspuns Câştigător
| Ioana2012J a răspuns:

Da, merită să o citeşti. Eu am citit-o acum doi ani de zile. Totul începe cu înmormântarea mamei personajului principal apoi cu aventurile sale. Lucrurile degenerează puţin...în cele din urmă el va ajunge la închisoare... Dacă vrei să aflii mai multe citeşte-o, nu e foarte groasă şi nici plictisitoare!

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Este exceptionala cartea! Ar fi mai mare pacatul sa ti-o povestesc. In 2 cuvinte, este vorba despre un tip care, printr-un concurs de circumstante, isi manifesta nonconformismul.
De acelasi autor, iti recomand cu caldura si alt roman: "Ciuma/La Peste".