| dannyweiden a întrebat:

happy A citit cineva cartea Emma? Daca da, ce parere aveti? Merita sa o incep si eu s-o citesc?

5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Da, am citit-o. E un roman clasic foarte bun, despre "banalitatea vietii reale". E interesant tocmai pentru ca, desi nu are nimic spectaculos si pare plictisitor, te captiveaza prin detaliile vietii unei mici comunitati dintr-o epoca apusa, prin dialoguri si prin stil happy
Nu stiu daca merita sa o incepi sa o citesti si tu.

| comsacodrut a răspuns:

Nu ti-o recomand.Mie nu mi-a placut

| VannyFeiereisz a răspuns:

A trebuit sa fac un studiu despre ea la facultate si sincer, mi s-a parut foarte plictisitoare, adormeam pur si simplu si pot spune ca literatura, dupa credinta, este partea preferata a vietii mele. E doar o opinie, poti incerca totusi, poate ma asteptam eu la altceva.

| Ovy19 a răspuns:

Eu nu, dar cred ca e frumoasa daca atunci cand o citesti e ca si cum ai urmari un film!