| DodyQkz a întrebat:

Am de facut un rezumat la povestirea "James", de Ioana Parvulescu. Nu am nicio idee. Ma puteti ajuta?
Fundita puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Pentru rezumat n-ai nevoie de ideile altora.Trebuie sa redai pe scurt continutul textului invocat.

6 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Citesti cartea si redai pe scurt, fara prea ult exces de detalii ceea ce ai inteles.Chestia asta se invata in clasa aII-a, a III-a.Ne pui la banuieli

| DodyQkz explică (pentru Anca95):

Rezumatul stiu sa-l fac si eu, dar sincer nu aveam nici chef nici inspiratie azi-noapte cand am pus intrebarea.

| Anca95 a răspuns (pentru DodyQkz):

Foarte bine, atunci sa ai bafta!

| SATIR a răspuns:

Pai poti cauta pe net... rezumatul ca sa iti poti face tu o ideewinking...Bafta!
Funda puppy dog eyes?

| DodyQkz explică (pentru SATIR):

Nu l-am gasit ca l-am cautat inainte sa postez intrebarea.

| Nandrea_Mary_1983 a răspuns:

Reconstituire intr-o naratiune de 5-6 randuri intalnirea dintre james si Cristina