| glamorous girl a întrebat:

Am de facut un rezumat de o pagina la povestirea povestea lui harap-alb imi puteti da niste site-uri de referate unde pot gasi rezumatu?
multumeschappy

Răspuns Câştigător
15 răspunsuri:
| ButterFly_8644 a răspuns:

Google big grin

| anku_4913 a răspuns:

Incearca pe www.colpotel.ro

| al3xxxx_1544 a răspuns:

Www.referate.ro selectezi romana si scrii acolo ca vr rezumatu respectiv

| pandi a răspuns:

Sa inteleg ca esti clasa a X-ahappy...si eu tot harap-alb fac acumhappy. cel mai simplu da un search pe googlehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încearcă pe www.referate.ro, poate găsești ceva acolo.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa iti faci tema, macar oboseste-te si da un search, dar te doare mana...sau crezi ca sunt destui sclavi pe TPU sa te serveasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@kryss, pe mine chiar nu ma intereseaza votul tau, "stupid", ma intereseaza mai mult sa intelegi de ce trebuie sa iti faci tema singura, de ce trebuie sa inveti serios, si sa intelegi ce inseamna scoala pentru viitorul tau. Asta este valabil pentru toti cei care cersesc ajutor pentru teme fara sa se gandeasca daca este demn sa faci asta sau nu.
Vreau sa va spun ceva si sper sa intelegeti corect. Minoritatile din tara noastra invata la modul serios, se lupta pentru drepturi si privilegii si pentru asta stiu ce au de facut: sa invete, sa isi faca un viitor si sa acceada intr-o functie de unde pot ajuta minoritatea din care fac parte. Voi, pentru natiunea romana ce faceti? Sau, macar va pasa? Va pasa ca ei vor avea tineri scoliti, pregatiti pentru viata, pentru scopurile lor? Nu va pasa nici de viitorul vostru macar. Vreau sa stiti ca ii respect pe minoritari pentru asta, ei stiu ce vor si inteleg ca..."scoala te face mare" Amintiti-va de vremurile trecute cand in tara noastra studiau mii si mii de studenti palestinieni. Am avut un coleg care era sarac, nu prea primea bani de acasa si cand l-am intrebat de ce a pornit atat de departe de casa, daca are asa putine posibilitati de trai, mi-a raspuns ca ei lupta pentru o viata mai buna, pentru teritoriul lor, pentru a fii recunoscuti in lume ca popor si nu pot face asta decat daca au toti, scoala, daca vor fii pregatiti ca sa lupte pentru viitorul poporului lor. Voi ce idealuri marete aveti? Ce asteptati de la tara voastra si ce faceti voi pentru ea? Ce va preocupa cel mai mult? Cred ca... sa luati iubitul prietenei, sa faceti sex de la 12 ani, sa va machiati ca divele, sa fugiti de acasa, sa va razbunati pe iubit/iubita...etc. Atat am avut sa va mai spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bibloteca orasului tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciyo nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dati-mi rezumatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N jhkgjkgjmjjk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu...

| Stavarache_George_1995 a răspuns:

Aici gasesti rezumatul basmului Harap-Alb. Cred ca este singurul site care il ofera atat de bine. Scurt, la obiect si de nota 10! https://rezumate-pe-net.blogspot.ro/......-basm.html