| Lavinia_Aldea_2000 a întrebat:

Am o întrebare. Într-un eseu se poate scrie și o întâmplare? De exemplu eu am de făcut un eseu cu tema " O zi la biblioteca" și am degand sa scriu și o mica întâmplare. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Denision99 a răspuns:

Bună,
Desigur, se poate. Începi cu o idee principală după care o poți scrie la opine, primul argument, al doilea argument cât și la concluzie.
Dacă ai nevoie de ajutor, lasă-mi Facebook-ul tău.

2 răspunsuri:
| Andreeaaadc a răspuns:

Da, dar zi o cat mai pe scurt. o introduci in primul sau al doilea argument, dupa ce l ai dat, cu "de exemplu"

| CodreanuC a răspuns:

La ce te referi prin "intamplare", la ceva real, din realitatea ta?