| lucikita a întrebat:

TPU va rog sa ma ajutati! Trebuie sa scriu un eseu pe tema "holocaust", ma poate cineva ajut? poate a scris? nu din net va rog! mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Paula007 a răspuns:

Un eseu pentru ce materie? difera cerintele si asteptarile tongue
daca e pentru la istorie, ramai cat mai aproape de fapte. vorbeste despre al 2-lea razboi mondial cat mai mult, cum s-a ajuns la ideea de lagare, in ce circumstante au fost ele construite, cauta informatii corecte si concrete, oameni care au pierit si care au supravietuit si au scris memorii. sa stii despre ce scrii si sa nu scapi vreo aberatie pe acolo.

daca e pentru limba romana, la fel, ai nevoie de informatii... dar nu asa in detaliu, doar suficient cat crezi tu ca din ele ar intelege oricine ce reprezinta mai exact holocaustul, cand a avut loc in istoria lumii, cum s-a ajuns la el si ce consecinte sunt pana in prezent. ultima idee merge si la cel pentru istorie.

bafta

1 răspuns:
| ZvT a răspuns:

Fugi la bilbioateca si scrie din carti. Daca e prima data cand iei o carte sa stii ca iti trebuie buletinul.