| Denysia a întrebat:

Cine imi poate da careva idei, trebuie sa alcatuesc un eseu la tema "Viata este frumoasa si senina, doar pe alocuri dura.Trebuie sa cunoastem adevarul, dar sa etalam frumosul",,,,, mersi anticipat,, funda

Răspuns Câştigător
| fluturasul a răspuns:

Poate se refera la la faptul ca oricat de frumoasa ar fi viata ea va avea tot timpul partile ei urate, momentele in care de cumpana, momentele in care simti ca intr-o secunda totul se poate duce de rapa si altele. Ca trebuie sa fim constienti de toate aceste momente si sa stim ce le-a provocat, sa incercam sa le rezolvam ii limita posibilitatilor dar totodata sa nu ne aratam durerile, suferintele ci sa mergem cu capul sus orice s-ar intampla. sa fim optimisti.