| ElizaYOLO a întrebat:

Eu sunt genul de persoana care citeste foarte mult, dar am ramas fara idei.Imi puteti da niste exemple?
P.S.Imi plac cartile in stilul "Harry Potter" "Percy Jackson" "Sub aceeasi stea" "Cautand-o pe Alaska" "De 19 ori Katerine" "Jocurile Foamei" etc etc
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Vrăjitor şi Vrăjitoare de James Patterson
Cronicile Wardstone de Joseph Delaney
Cronicile familiei Kane de Rick Riordan

sunt în genul cărţilor Harry Potter.â

Băiatul cu Pijamale în Dungi - John Boyce
Calul de Răznoi - Michael Morpurgo
Omul Umbră - Daishel Hammet
13 plicuri albastre - Maureen Johnson
Trauma - Ken McClure

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca "Fablehaven" si "Luminile Nordului"

| OmNom a răspuns:

Vad ca ai primit multe sugestii, avem ceva in comun si mie imi plac astfel de carti dar cred ca am citit o carte care mi-a placut mult mult se numeste Alegerea de Kiera cass si e superba... gasesti recenzia aici: http://booksormovie.blogspot.ro/......cass.html. Sper ca te-am ajutat spor la citit :)

| BeeaBeea a răspuns:

Instrumente Mortale:Orasul Oaselor, Seria Divergent...astea mi-au mai ramas, pe cele care le-ai spus le stiu si eu big grin

| DenisaDeea26 a răspuns:

"Starters" de Lissa Price e super.