| Cudeea a întrebat:

Hei! Vine ziua mamei mele si,printre altele,as vrea sa ii iau o carte,doar ca nu stiu ce sa aleg. Ii plac cartile de dragoste,drama,profunde,emotionante poate,dar nu siropoase. ceva special. Stiti vreo carte de genul, va rog? Dau funda! happy

9 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

50 Shades of Gray

| LeeSeol a răspuns:

Mandrie si Prejudecata; Mara; Ion... happy Sper ca te-am ajutat happy

| DeeaV a răspuns:

Sau mai bine, Jurnalul unei Gheise. Mama a citit-o recent si i-a placut foarte mult.

| CookieMtfk a răspuns:

The Fault in Our Stars
Chiar daca este mai mult de adolescenti, eu cred ca ii va placea. E foarte draguta happy

| Cudeea explică (pentru CookieMtfk):

Am vazut si eu filmul si nu m-am gandit la carte, dar cred ca este o optiune buna.Multumesc mult! happy

| MissCarterM a răspuns:

"Enigma Otiliei" - George Calinescu.

| WhiteTiger15 a răspuns:

Eu am citit-o si imi place foarte mult
http://www.elefant.ro/......65285.html

| Teardrop a răspuns:

Ăhm...Shogun de James Clavell? Deşi, cred că a citit-o. Cam toţi au citit-o.

Sau Pe Aripile Vântului sau La răscruce de Vânturi.

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Domnisoara Cristina!