| cookie14 a întrebat:

Hei! Vreau si eu cateva recomandari de carti... Tin sa precizez ca imi plac cartile in genul "looking for alaska", "tfios","fluturi","miss peregrine"... P.s:puteti sa mi dati un link de unde imi pot cumpara cartile "Harry Potter " traduse in romana?
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

De 19 ori Katherine şi Oraşul de Hârtie de John Green am auzit că sunt faine.

A apărut continuarea de la Miss Pregrine.

În genul "Harry Potter" dacă vrei:
Vrăjitor şi Vrăjitoare - James Patterson

Apare o nouă formă de guvernămând - Noul Ordin - care interzice muzica, cărţile, filmele şi cam tot ceea ce e artă. Mulţi copii sunt capturaţi, însă unii reuşesc să evadeze şi creează o organizaţie numită "rezistenţa". Ei luptă împotriva Noului Ordin şi încearcă să-şi aducă înapoi arta. E foarte interesantă. Dinamică, uşor de citit, structurată în capitole scurte, cu personaje fain conturate şi naraţiune de calitate.

Jocurile Foamei - Susanne Collins
Cred c-ai auzit de această trilogie. O fată tânără devine simbolul unei revolte şi e târâtă în stânga şi-n dreapta prin tot felul de probleme.

Cronicile Wardstone - Joseph Delaney

4 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Şi Harry Potter poţi cumpăra de pe elefant (ediţia Hardcover). Deocamdată nu sunt disponibile, dar trebuie urmărite.

Şi de pe Bookia (seria paperback), mult mai ieftine. Nici acolo nu-s disponibile încă, dar, la fel, trebuie urmărite.

Răspuns utilizator avertizat
| BadBoy1205 a răspuns:

Sub acceasi stea (tot de John Green), Divergent, Insurgent, Hotul de Carti, sunt o groaza