| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Am un blog cu recenzii ale cărților pe care le-am citit. L-am făcut în 2014, am puține recenzii, deși am citit mult mai multe cărți și nu am mai scris de mult timp. Ce părere aveți, să continui să scriu? P.S. Dacă aveți vreo idee pentru îmbunătățirea lui, nu ezitați să îmi spuneți. Dau fundă.

http://cartileroxanei.blogspot.ro/

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Nu am reușit să-mi dau seama dacă ești o fată sau băiat.
Oricum, asta e mai puțin important.
Adevărul este că, pentru vîrsta ta, se pare că ai citit foarte mult, gîndești foarte matur, scrii foarte corect românește, dovadă a multor lecturi, ți-ai format un stil cvasi personal, bogat în expresii de veritabil critic literar, iar sinceritatea ta este dezarmantă.
Este foarte probabil că la școală i-ai impresionat pe profesori cu eseurile tale și sînt mîndri că au în clasa lor un asemenea elev.
Pe mine m-ai impresionat, în mod cu totul deosebit. Și am citit și eu ceva număr de cărți la viața mea ( cîteva mii, la cei aproape 69 de ani), plus că și eu mă învîrt, cumva, printre oamenii de condei.
Sincere felicitări!
Te sfătuiesc să continui cu această a ta pasiune și activitate.
Să fii sănătos ( sănătoasă )!

| YouAreWhatYouRead explică (pentru corolav):

Sunt fată. Nici nu aveți idee cât de bucuroasă sunt că mi-ați spus asta. Mulțumesc frumos.

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Interesant. Da, merita sa continui. Multa bafta.winking

| unprietenaproape a răspuns:

De curiozitate. scrii foarte frumos, continua

| Sadic a răspuns:

Fluturi...clar
îţi recomand să citeşti şi altceva
am văzut Oscar şi tanti roz, e ok, continuă