| Mădălina1235v a întrebat:

Heii TPU ieri am dat examenul la romana iar la {subiectul al 2-lea ex.6} am intrebat profesorii cu care stateam daca pot sa pun deasupra prop. ce sunt {principla si subordonata atributiva} si au zis ca da iar apoi am incercuit conj. subordonatoare "sa".Imi este frica sa nu imi fie anulat examenul.Daca este anulat ce se intampla? Multumesc... sper sa ma lamureasca cineva

Răspuns Câştigător
| Borsecuț a răspuns:

Nu se anuleaza pentru ca ce ai facut tu acolo (incercuirea si celelalte) fac parte din exercitiu deci nu sunt sanse sa o anuleze

3 răspunsuri:
| Anonim5374 a răspuns:

Nu ti-l vor anula, stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au cum sa anuleze lucrarea. E corect cum ai facut, pentru ca sa se face

| Gillian a răspuns:

Ai scris asta pe foaia de examen? Exercitiul cerea clar sa transcrii propozitiile si sa precizezi tipul subordonatei. Delimitarea si incercuitul se faceau pe ciornă. Nu stiu daca ti-o anuleaza.