| Andre_2307 a întrebat:

Azi am dat examenul la romana si am avut :Ceea ce ma jeneaza este dificultatea rasfoirii. Propozitia subordonata este atributiva, predicativa sau subiectiva. Pe baremu de corectare e subiectiva, profesorii au zis predicativa si la televizor atributivarolling on the floor deci ce e?

3 răspunsuri:
| GoBackInFuture a răspuns:

Nimeni nu stie, dar sper ca nu se va lua dupa barem, pentru ca 1) daca o contragi iti da o subiectiva, si 2) daca o intorceai, era predicativa, deci nu are nici o logica sad

| CaNaBiS13 a răspuns:

La puscarie era predicativa...

| annnaaa01 a răspuns:

Eu am zis predicativa...dar cica e subiectiva