| Andwta a întrebat:

Hello! Ce carti imi recomandati, unde le-as putea gasi la orice magazin?
Orice fel de carte, dar sa nu adorm cand o citesc.

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia biblia, e gratis

| Andwta explică (pentru sierra1):

O am

| sierra1 a răspuns (pentru Andwta):

O recitești!

| Andwta explică (pentru sierra1):

Fiecare citeste ce doreste.

| sierra1 a răspuns (pentru Andwta):

Corect!
... doar că atunci când ceri recomandări spui ceva despre tine să nu-ți recomandăm cărți de colorat sau cărți despre cum se lipește proteza pe gingie (dacă ințelegi ce zic)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu adormi, să pui un bold sub bărbie.

| Simpatic a răspuns:

Vârsta inocenței de Edith Wharton
Portretul lui Dorian Grey de Oscar Wilde
Frankenstein de Mary Shelley
Papagalul lui Flaubert de Julian Barnes
Șoimul maltez de Dashiell Hammett
Mizerabilii de Victor Hugo (are 3 parti)
Nuvele de Lev Tolstoi
Bestia umana de Emile Zola

| anonimg a răspuns:

Instalează aplicația EGW Writings 2 de pe Magazin play. Acolo ai cărți gratuite. Pe toate acestea le poți cumpăra de pe site-ul: www.viatasisanatate.ro
Sau le poți cumpăra din librăria SolaScriptura din localitatea ta.
Te poți uita peste titluri și cuprins chiar aici la unele din ele: https://m.egwwritings.org/ro/folders/216

| Catrice a răspuns:

Cu niște роrn clar nu adormi laughing

| Andwta explică (pentru Catrice):

Crezi ca toata lumea se uita la alea? Pierdere de vreme

| Catrice a răspuns (pentru Andwta):

Au ăștia de la editura Trei o colecție si o auzisem din întâmplare pe tanti din librărie zicând intr-o discuție cu cineva ca s-ar vinde bine.

| AvalohAlyn a răspuns:

Zapping prin Cultura Generala
Zapping prin Stiinte
(ambele de la Editura Rao)
Sunt chiar fascinante si interesante.

Le gasesti pe libris si eMAG.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Iti recomand Odiseea Spatiala de Arthur C. Clarke. Incearca sa iti dai seama ce carti ti-ar placea. Cauta online carti, uita-te despre ce e vorba si vezi apoi daca merita sau nu sa o cumperi, desi eu ti-as recomanda abonamentul la biblioteca. E gratis si ai acces la foarte multe carti.

| Clytia a răspuns:

"Pe aripile vântului"
"Anna Karenina"
"La răscruce de vânturi"
"Portretul lui Dorian Grey"
"Pacientul Englez"
"Castelul din Carpați"
"Zece negri mititei"
"Vraciul"
"Crimă și Pedeapsă"
"Frații Karamazov"
"Sub aceeași Stea"
"Marele Gatsby"
Le găsești în librării, unele poate chiar la supermarketuri (Carrefour de exemplu), la bibliotecă, în format pdf...

| andreea3112deea a răspuns:

Coraline, e o carte de groază