| dianaurysm a întrebat:

Hey! Poate cineva sa imi recomande ce sa citesc de la Franz Kafka?
De ceva timp vreau sa ii descopar stilul de a scrie si nu stiu cu ce sa incep…

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Una dintre cartile sale de baza ar fi Castelul
Este un scriitor destul de 'dificil', referitor la Castelul daca imi aduc aminte a fost publicat post mortem de un amic al sau, romanul a fost dus la bun sfarsit de acel scriitor amic al lui kafka
Alaturi de Castelul recomand si romanul Procesul
eu am scris din ce imi aduc aminte nu folosind prietenul google cum fac multi destepti.
succes

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Procesul"

| ReddY25 a răspuns:

Procesul

| mODIN a răspuns:

Eu recomand "Procesul". Mi se pare ca e lucrarea care ii exemplifica cel mai bine stilul si gandirea.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Nu e ca si cum ar fi scris extrem de multe carti...laughing))
Citeste Metamorfoza