| Crisstphanhye a întrebat:

As vrea sa imi recomandati niste carti de citit pentru adolescenti, daca se poate chiar si in engleza.

4 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Hunger Games (ca tot e acum la moda), Divergent, colectia arven ( carti fantasy, scrise de autori romani)
http://www.hergbenet.ro/domeniu/colectia-cartile-arven

| Cameliapantiru a răspuns:

"De veghe in lanul de secara"-J.D. Salinger
"Imapratul mustelor"-William Golding
"Marile Sperante", "David Copperfield"-Charles Dickens

| Faur_Delia_1997 a răspuns:

Iti recomand:
1) Percy Jackson si Heroes of Olympus de Rick Riodan (Heroes of Olympus e continuarea seriei Percy Jackso)
2)Hex Hall de Rachel Hawkins( toate 3)
3) School spirits tot de Rachel Hawkins
4) Paranormal de Kiersten White
5) Cand esti vrajituare... de Carolyn McCollough
6) Instrumentele mortale de Cassandra Clare
7) Aripi de Aprillyne Pike
8) Jumatatea rea de Sally Green
Sper ca te-am ajutat

| AndreutaBrb a răspuns:

Eu am 13 ani si am citit păcătoasa magdalena... Mi se pare o carte interesanta..desi nu era de varsta mea mi-a placut