| Cleooo123 a întrebat:

Ce romane as putea citii pentru clasa a VI-a? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

"Robinson Crusoe"-Daniel Defoe
"Calatoriile lui Gulliver"-Johnathan Swift
"Calatoria subpamanteana a lui Niels Klim"-Ludvig Holberg
"Ciresarii''(5 vol.)-Constantin Chirita
"Aventurile lui Tom Sawyer"-Mark Twain
"Alice In Wonderland"-Lewis Carroll
"Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelonne"- Al. Dumas-tatal

4 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Caută cărți de Agatha Christie, oricare din ele, sunt foarte multe. Din seria Poirot. Și eu tot în clasa a 6-a am început să le citesc, și mi-au plăcut foarte mult, încă mai citesc cărți de-ale ei și acum, sunt preferatele mele.

| aliceinchains a răspuns:

Dacă vrei, dă-mi mesaj pe privat cu adresa de e-mail a ta, și îți trimit câteva în pdf, că am pe laptop. Poți citi una, să vezi cum ți se pare.

| oprescudorin11 a răspuns:

Poti afla singur. Daca ai deja o biblioteca in casa, as rasfoi fiecare carte si ce mi-ar place aia as citi. Asa am facut cand aveam varsta ta. Mie nu mi-au placut recomandarile caci nu toate mi se potriveau.Ti-as compara intrebarea ta cu o alta intrebare pe care ti-o pun la randul meu:ce inghetata imi puteti recomanda? Cu fistic, cu cacao, cu ciocolata...etc.
Nu este mai usor sa faci un efort sa gusti din fiecare ca sa afli ce ti se potriveste?

| Cleooo123 explică:

Va multumesc tuturor!