| Diushh a întrebat:

Cum ar fi daca am putea citii gandurile altor persoane?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Ar fi foarte frumos happy
Dar din pacate e imposibil.

14 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Dacă am putea face asta..toţi?
Ar însemna practic să vorbim prin telepatie.
Ar fi bine şi rău în acelaşi timp. Secretele şi minciunile n-ar mai exista, dar nici intimitatea noastră nu prea.
Măcar am ştii sigur ce cred ceilalţi despre noi. Asta ar fi partea bună, cred. Poate n-o să te bucuri când afli că cineva nu are o părere bună despre tine, dar e mai bine să ştii.
Partea proastă e că viaţa n-ar mai avea aşa mult farmec.

| Jipa95 a răspuns:

Haos, nebunie, dusmanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi biniditat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ca doar 5% din comunicare este verbala? deci, intr-un fel, putem citi gandurile oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa.

| neca a răspuns:

ANARHIE!
sau cel putin neplacut

| MisFit20 a răspuns:

In serialul Misfits, este o fata care citeste gandurile, si trag concluzia ca e aiurea, nu ai mai vorbi cu nimeni, pentru ca i-ai sti gandurile, si e imposibil sa nu aiba un gand rau pentru tine.

| BlueViP a răspuns:

Viata nu ar mai avea suprprize sau farmec. Magia sta in mici intrebari ca: "oare ma place?" "oare ce crede cu adevarat despre mine?"

Daca am sti raspunsuri la intrebari pe care nu le-am pune nu ar mai exista comunicare, nu am mai avea intimitate si am fii condamnati pentru lucruri care le gandim, dar care poate nu ne caracterizeaza. Eu zic ca nu ar fi foarte placut.

| puscahoreangaion a răspuns:

Ai fi ALBERT EINSTEIN sau Un yoghin puternic!
gandurile poti sa le citesti doar intuind ce va face celalalt!
nu este o lume imposibila!

| puscahoreangaion a răspuns:

Uite mosule citeste asta poate te lamuresti!
https://www.google.ro/......https?/url

| El3m3ntul a răspuns:

Cred ca am fi bulversati de ce ganduri au unele persoane si mai ales prea multe ganduri, prea multe voci am fi derutati.

| razvandany a răspuns:

Ar fi si neplacut dar si un lucru bun putem copia de la tocilari

| Sckumpica10 a răspuns:

Ar fi taree!

| anavioleta13 a răspuns:

Eu cred ca ar fi super! happy
Am sti ce gandeste cel de langa noi...
Daca tipul care il placi te place si el .....etc