| pldgsophie a întrebat:

Stiti carti interesante pe care le-as putea citii in vacanta. Trec clasa a VII-a si chiar nu am idei...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate/ro În josul paginii găsești cărțile recomandate, pe vârste.

| daniellle a răspuns:

Jules Verne şi Agatha Christie sunt preferaţii mei, însă îţi voi propune şi alţi autori cu operele lor:
1. Cassandra Clare - Oraşul de sticlă.
2. Kenneth Oppel - Elixirul vieţii.
3. Jerome K. Jerome - Trei intr-o barca, fara a pune la socoteala si cainele (lectură de seară care îţi stârneşte rafale de râs)
4. Salman Rushdie - Ruşinea
5. Alexandre Dumas - Cei trei muşchetari (volumul I şi II )
6. Jane Austen - Mândrie şi prejudecată.

Sper să îţi placă, lectură plăcută! :*

| Anndy99 a răspuns:

Nu citi nimic. Cititul e pentru tocilari. DACA vREI uita-te la un film de comedie sau horror. Sau cel mai bine uita-te la wrestling pe Sport.ro Sau pe net pe wwe. com gasesti rezultate. Daca vrei sa stii mai multe cauta pe Google

| pldgsophie explică:

Iti multumesc f mult WQT. Am citit deja Winnetou si destule de Agatha Christie incat m-am saturat de ea, dar cu siguranta le voi citi pe celelalte. Ms mult!