| Inela a întrebat:

Urgent!
Cine le-a citit pe ambele sau macar una: "Invitatia la vals" de Mihail Drumes si "Nunta in cer" de Mircea Eliade. Care este mai interesanta, mai captivanta si fara prea multa filosofie sau pagini de descriere big grin
Va rooog! happy

3 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nunta in cer am citit si este o carte foarte frumoasa, insa eliade este un filozof impresionant, dar daca nu-ti place descrierea si filozofia, nu-l citi.
De altfel, nu mai citi daca descrierea nu-ti place.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Eliade e un filosof foarte bun, dar cărţile lui mi se par seci.
Aş alege Invitaţia la vals. E o carte foarte bună.

| Crux a răspuns:

Ambele sunt foarte frumoase, insa daca vrei ceva fara sa iti bati creierul prea mult, alege prima varianta: Invitatie la vals!
Lectura placuta!