| bya97 a întrebat:

Hey'.:* Vreau sa-mi propuneti o carte. Vreau sa citesc insa habar nu am ce.:yawn. As vrea o carte gen Invitatie la vals de Mihail Drumes..Romance,dar si ceva drama..actionlaughing.
PS: Nu vreau carti cu vampiri, ingeri, demonilaughing astea's bune de vazut...big grin.A si nu vreau alte carti de a lui Mihail Drumes sau carti gen :"Romanul adolescentului miop"sau"Elevul Dima dintr-a 7. "etc. Poate chiar o carte scrisa de un autor strain. Cea mai romantic si dramaticlaughingromanbig grin primeste fundita.:*:*:*

25 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Cred ca mai dramatic si mai romanti nu poate fi decat Anna Carenina, dar mie cartea asta imi provoaca somn. O alta carte, drama, adica drama adevarata, te face sa iti para rau pentru personaj, este Idiotul. Ma bucur ca am citit-o, e foarte buna.

| kiv1990 a răspuns (pentru valentingb):

Aici mai bine vizionezi filmele

| valentingb a răspuns (pentru kiv1990):

Nici un film nu se ridica la nivelul unei carti, frumusetea detaliilor nu se poate reda intr-un film, si daca se poate, nu ai timp sa le observi. Ca sa nu mai spun ca imi place sa imi imaginez eu personajele, nu sa o vad pe Keira Knightley, care are 35 de ani, ai rolul unei fete de 18, in Mandrie si Prejudecata. Filmul e bun de vazut daca stii ca nu vei citi cartea niciodata.

| kiv1990 a răspuns (pentru valentingb):

Wow wow.

| kiv1990 a răspuns (pentru valentingb):

In opinia mea mai bine economisesti timpul

| valentingb a răspuns (pentru kiv1990):

Mutu, chivu, cum iti spune..in opinia mea esti de mai mult ajutor in categoria filme in cazul asta. Poti deveni expert TPU raspunzand doar acolo.

| Rockart a răspuns:

Încearcă seria Culorile Dragostei de Kerstin Gier (Roşu de rubin, Albastru de safir şi Verde de smarald). Stai liniştită, nu e atât de siropoasa pe cât sună. Dar e drăguţă, orginala şi destul de amuzantă pe alocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca singur pe lume de hector malot
sau vaporul alb de cinghiz aigmatov(drama). Poti citi enigma otiliei de george calinescu (e foarte buna cartea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Margaret Mitchell - Pe aripile vantului
Paul Feval - Cocosatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersul Trenurilor şi după aia Cartea de Telefoane. Sunt foarte alerte, cu multe personaje.

| Euletitia a răspuns:

Buna! "Jane Eyre"-Charlotte Bronte
"Necunoscuta de la Wildfell Hall"-Anne Bronte
"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte
"Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell
"Insula pierduta"-Margaret Mitchell
'Rebecca'-Da[hne du Maurier
"Qvo vadis"-Henryk Sienckiewicz
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"La Medeleni"-Ionel Teodoreanu
"Maitreyi"-Mircea Eliade
"Panza de paianjen"-Cella Serghi
Lectura placfuta orice ai alege!

| kiv1990 a răspuns:

Stii incearca sa citesti totul despre C/C++

| kiv1990 a răspuns:

Si vizionind mai vezi sicite-o actrita sexy

| Addaa1998 a răspuns:

Acum nu sunt eu la subiect dar aceste carti sunt grozave:Twlight citeste toate volumele, desigur sunt cartile mele preferate, le ador
Cronica Fluturelui, inca o carte plina de dragoste, merita citita
De actiune ar fi minunata cartea Hotul Vrajitor
Sunt o multime! Stiu mai mult de atat care merita sa fie citite!

| kiv1990 a răspuns (pentru Addaa1998):

Plictisitor

| Addaa1998 a răspuns (pentru kiv1990):

TU ESTI PLICTISITOR SI IMATUR!
Atunci ce carti sunt bune?
Prostia ta?

| Alsodrfegnha a răspuns:

Cu putin noroc, ai putea gasi "Vapaia" de H. de Regnier. E realista, fara flori care vorbesc sau fluturi care iti canta la inmormantare si finalul e destul de neasteptat. E de dragoste, filosofie, "action"-cum zici tu si... e pentru adolescentul care vrea ceva nou. Daca n-o gasesti pe la prieteni/librarii/pe net sau nu vrei s-o cumperi si chiar vrei s-o citesti, da-mi adresa ta si ti-o trimit eu. :D Uite un site, in caz ca vrei s-o cumperi http://www.targulcartii.ro/vapaia-henry-de-regnier-978-606-600-824-2-125451

| Irinα a răspuns:

Buna! Ce zici de Eve 1, 2(Anna Carey). Sunt superbe!:X

| G510 a răspuns:

Blestemul din Swoon de Nina Malkin... nu e cu demoni dar nu e nici romance 100% dar e faina big grinbig grin

| MyToXicRoMaNcE a răspuns:

Poti citi "Rosu de rubin-culorile dragostei" de Kerstin Gier, eu asta citesc acum si este destul de interesanta
sper ca ti-am fost de ajutor!

| bya97 explică:

Hey' va multumesc muult.Toate cartile par foarte interesante si abia astept sa le citescbig grin. Vote v'am dat la toti, insa fundita...habar nu am cui...sad mi-ar placea mult sa dau la totibig grin o sa le citesc si dupa Promit ca o sa dau fundita la cel care ma sfatuit sa citesc cartea care o consider ca fiind cea mai interesanta.:*

| ViktoriaGherman a răspuns:

Memoriile unei gheise de artur golden sauMaitrey de Eliade (cred), O tragedie americana de Teodor Drayzer
Pe aripi de vint (interesanta)
Twilight 4 parte

| anonimousgirl13 a răspuns:

O carte foarte interesanta este "Memoriile unei gheise" de Arthur Golden. Mie mi-a placut foarte mult. O poti downloada si de aici http://e-biblioteca.blogspot.ro/. Numai ca trebuie sa o cauti. Sau poate gasesti si ceva care iti place.

| kiv1990 a răspuns (pentru anonimousgirl13):

Aici nu e contra plata?