| Blackrose18 a întrebat:

Heyy simpaticilor, ce carti ati mai citit voi in ultimul timp? Ce carte v-a impresionat?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce dar ma bate gandul sa recitesc o carte din copilarie "Legendele Olimpului"

| dannyel86 a răspuns (pentru Simpatic):

Am comandat-o recent si eu. Se gaseste la editura in 2 titluri: Zeii si Eroii. Cu siguranta le voi citi. happy

| NLS a răspuns (pentru dannyel86):

Pffff... Cartea la care am plans cel mai mult. laughing
Eram pe clasa a 4-a, la balaceala cu o trupa de vecini la râu, si am scapat-o in apa - s-au ondulat foile.
Mama era nebuna dupa cartile ei, asa ca 3 zile am luat bataie.

| Simpatic a răspuns (pentru dannyel86):

Ce s-a nimerit eu am o editie vechiuta numai stiu ce an o am de mult, nu am stiut ca sunt persoane mai multe pe TPU care indragesc aceasta carte.

| dannyel86 a răspuns (pentru NLS):

Eu te bateam cu cartea, dupa ce se usca. laughing (glumesc!)

| dannyel86 a răspuns (pentru Simpatic):

Matusa a fost o impatimita a lecturii. Acum nu mai are timp. Dar cand eram mici ne obliga sa citim cel putin 2 pagini pe zi. laughing Iar una dintre carti chiar asta a fost. big grin Avea o colectie, toate volumele fiind imbracate in coperta neagra.

| Simpatic a răspuns (pentru dannyel86):

winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mein Kampf - Adolf Hitler
Ador istoria Germaniei, mai ales cand a fost extrem de puternica si tehnologizata in timpul nazist si as dori sa stiu ce dorinte si viziuni avea fuhrer-ul Germaniei pe timpul cand era la inchisoare in urma unei lovituri de stat dinainte de a veni la putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Heidi, fetița munților" - de Johanna Spyri

| AnImElOvErBuTiDkQ7 a răspuns:

Am citit -Cum sa supravietuiesti clasei a VIII-a -

Faina cartea, si amuzanta