| bluewolf1997 a întrebat:

Îmi poate da cineva lista de lecturi pentru clasa a IX-a?(PS sunt la știinţe ale naturii )

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Unul de-al meu. Pai la inceput vei avea Romanul adolescentului miop, dupa De veghe in lanul de secara de J Selinger, apoi Mara, apoi Moara cu noroc si depinde de profesor ce-ti mai da, dar astea sunt principale.

| NoctisFive a răspuns:

Eu sunt la MI, dar lecturile depind de fiecare profesor in parte. Mie diriga mi-a dat sa citesc:
-Romanul adolescentului miop
-Apus de soare
-vol. 1 din Morometii
-De la noi la Cladova
-Lostrita
-La hanul lui Manjoala
-poezii de Eminescu si Voiculescu.
Ar fi mai bine sa iti intrebi profesoara ce si cum, pentru ca optiunile difera. Diriginta mea a preferat optiunile mai nepopulare.