| redjohn a întrebat:

Imi poate spune cineva care este ordinea cartilor scrise de Sven Hassel, sunt in numar de 14 carti,si nu stiu cu ce carte sa incep.
P.S. Stiu ca ar trebui sa le iau in ordinea anilor in care au fost scrise,dar editura Nemira, are o alta numerotare.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste-le in ordinea in care au fost publicate de Editura Nemira, aceasta respecta cel mai bine cronologia si nu anii in care au fost publicate de Sven Hassel.
Anii de publicare ii poti vedea pe ro.wikipedia.org: http://ro.wikipedia.org/wiki/Sven_Hassel