| Robertr155 a întrebat:

Imi poate spune cineva o carte de maxim 150 de pagini mai populara pentru ca am de facut o fisa de lectura la scoala? De preferat sa exista un rezumat pe google.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De preferat este sa pui mana serios sa inveti tu, fara sa mai copii rezumate de pe google sau alte site-uri, ca invatatul si temele scolare sunt singurele obligatii ale tale, ca elev.

| mODIN a răspuns:

"Suferintele Tanarului Werter" - Goethe

Daca trebuie sa fie din literatura romana, incearca ori "O Faclie De Paste" de Caragiale, ori "Moara cu Noroc", ca pe aia oricum va trebui sa o citesti.

| Standt a răspuns:

Carte populara si cu rezumat pe Google? Destule. Dar nu te ajuta deloc. La examene vei pica cu succes.
Pune mana si citeste o carte. Are sa-ti placa, garantez.