| casher a întrebat:

Am la scoala sa povestesc o carte.
Imi puteti spune o carte buna pe care o poate intelege un copil de clasa a 5-a (V-a)... si sa fie de minim 30 pagini si maxim 60. Nu vreau sa ma complic. Daca se poate un link la carte... Nu prea am timp sa cumpar una, trebuie sa o povestesc azi pe o fisa si maine sa o povestesc oral.
Funda!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Caută „Cuore" de Edmondo de Amicis.
„Băieții din strada Pal " de Molnar Ferenc.
"Balonul e rotund" de Eugen Barbu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu avem carti online, doar de cumparat!

| casher explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt nici texte? ca eu am gasit dl goe (full) dar l-am mai povestit o data la scoala. sau poate citesc altceva de il caragiale. mersi oricum

| casher explică:

Vreau linkul cu textul cartii..nu un link de cumparare a cartii.