| iuliaiuliaiulia a întrebat:

Am de facut pentru scoala fisa de lectura pentru "Toate panzele sus" si m-am blocat la rezumat: Cat de lung trebuie sa fie un astfel de rezumat? Funda gigantica

Răspuns Câştigător
| CryNiky a răspuns:

Pentru o opera de marime mare, este foarte ok.

5 răspunsuri:
| CristianPreda a răspuns:

In rezumat trebuie sa cuprinzi numai ideile de baza ale operei pe care o studiezi, nu trebuie sa intri in detalii.

| CryNiky a răspuns:

Rezumatul poate fi cat de lung vrei tu. Dar ar fi de preferat sa nu intri chiar asa mult in detalii. mai ales daca nu's importante. Rezumatul probabil il vei gasi pe net daca nu vrei sa te obosesti. laughing :*

| iuliaiuliaiulia explică (pentru CryNiky):

Am gasit unele cam preaa mari si unul mic de tot... Pana la urma mi-a luat vreo pagina si un pic(de scris nu foarte mare, de mana). E ok?thinking

| CryNiky a răspuns (pentru iuliaiuliaiulia):

Pentru o opera de marime mare, este foarte ok.

| alinutsayo a răspuns:

Nu trebuie facut foare marewinkingfisa nu se bazeaza doar pe rezumat

| SandraAmely201 a răspuns:

Pai rezumatul este povestirea pe scurt a lectiei si trebuie sa aiba ideile principale scrii pe o foaie alba ideile principale si dezvoltale si dule la profesor si arata-i ideile principale si rezumatul o sa te felicite sau daca nu vrei sa folosesti hartiile le scrii pe aceeasi pagina fundiata?