| Maria_Mady_1999 a întrebat:

Imi puteti spune unde gasesc varianta pdf a cartii "fluturi" de irina binder?

9 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Draga mea, orienteaza-te spre altceva si nu iti pierde timpul cu "Fluturi" asa cum am facut-o eu. E o telenovela de joasa speta

| Maria_Mady_1999 explică (pentru anamariarot):

Imi puteti recomanda altceva?

| anamariarot a răspuns (pentru Maria_Mady_1999):

Si eu sunt o fana a romanelor de dragoste, iar cartea mea preferata e "Dama cu camelii" de Alexandre Dumas.
In legatura cu "Fluturi", m-am lasat amagita de citatele frumoase de pe Facebook, dar autoarea vorbeste ca o adolescenta prostuta si ii place sa se laude, ca era atragatoare, cu sanii mari, se indragosteste de 2 in acelasi timp, e violata(cica), trasa de par si taraita pe jos, ce sa mai...telenovela ieftina de tot :)) Citeste putin recenziile de aici, ca pe Facebook autoarea are grija sa stearga orice comentariu prin care i se spune ca a scris o mizerie: http://www.goodreads.com/book/show/17303665-fluturi

| Maria_Mady_1999 explică (pentru anamariarot):

Multumesc pentru sinceritate happy. Sunt in cautarea unei carti, nu neaparat de dragoste, cat pentru adolescenti in general. M-am gandit sa o incerc pe aceasta datorita faimei, dar ma voi orienta spre altceva acum

| anamariarot a răspuns (pentru Maria_Mady_1999):

Poti incerca "Romanul adolescentului miop" sau Mihail Drumes:"Invitatie la vals", "Scrisoare de dragoste", "Elevul Dima dintr-a saptea"

| ___iLTG a răspuns (pentru anamariarot):

Adevarat, prea se pune in ipostaza femei fatale, toti barbati se indragostesc de ea. Aparent e povestea ei reala de viata, dupa modul cum sa portretizat singura in carte lasa de dorit caracterul ei ca persoana.

| christall a răspuns:

Ai aici varianta text. O deschizi in word si dai salvare ca pdf www.scribd.com/doc/250318354/Fluturi

| Daniel_Vuia_1978 a răspuns:

Imi puteti spune unde gasesc varianta pdf a cartii Fluturi de Irina Binder!
Multumesc!