| bzbzz a întrebat:

Imi recomandati va rog niste carti? Vreau ceva marcant, de dragoste, merg si cele siropoase, cu lectii de viata, povesti ale altor oameni, ceva interesant care sa ma prinda" big grin Multumesc

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului".

| Cameliapantiru a răspuns:

"La rascruce de vanturi''-Emily Bronte
"Pe aripile vantului''-Margaret Mitchell
"Panza de paianjen''-Cella Serghi
"Maitreyi''-Mircea Eliade
"Lorelei''-Ionel Teodoreanu
"Dama cu camelii''-Alexandre Dumas-fiul
"Dragoste in vremea holerei''-Gabriel Garcia Marquez

| Smileygirl23 a răspuns:

Trilogia Fifty Shades. Daca nu ma insel, o gasesti usor in format pdf.
Orice carte de Sandra Brown: cartile ei sunt siropoase, erotice, de dragoste etc. Astea sunt lecturi asa, usoare. Din ce am mai citit si mi-a placut: "sotul meu" de Max du veuzit, "Vacanta in jamaica" dar nu mai tin minte de cine e scrisa, "Pe aripile vantului " si continuarea "Scarllet".

| YouAreWhatYouRead a răspuns:

O să îți recomand câteva cărți care mi-au plăcut mie: "Fluturi" - Irina Binder (mi-a plăcut la nebunie), "Alchimistul" - Paulo Coelho", "Numele aceste cărți este secret", "Viața lui Pi" - Yann Martel (deși poate că pare plictisitoare, când o să o termini, o să vrei să o recitești) și cărțile de Mircea Eliade sunt frumoase: "Maitreyi", "Nuntă în cer", "Domnișoara Christina". Poți să citești și "Oscar și tanti Roz" - Eric Emmanuel Schmitt - e o poveste uimitoare, care te învață să prețuiești ceea ce ai, mai ales sănătatea și are aproximativ 80 de pagini, deci o poți citi foarte repede. Recent am mai citit și "Zbor frânt" - Chrystal Chan; am citit-o într-o singură seară, pentru că pur și simplu nu am putut să o las jos. Sunt multe cărți frumoase, dar acum depinde și de gusturile fiecăruia. Sper că te-am ajutat. big grin

| Iknowthat a răspuns:

„Vreme furtunoasă" de Gail Douglas (siropos, fain)
„O viață furată" de K. J. Benes (marcant, cu lecție de viață)
„Arsă de vie" de Suad (marcant)

| FirstUnicorn a răspuns:

Din ce am citit eu si care chiar mi-au placut au fost:
Fluturi (ambele volume)
If I stay
Cautand-o pe Alaska si
Jurnalul unui adolescent timid.