| Akita41 a întrebat:

Imi spune si mie cineva niste povesti interesante de groaza

Răspuns Câştigător
| Lory-Flory_Ticu_1999 a răspuns:

Era o seara de Aprilie, anul 2008, Vlad tocmai se mutase intr-o casa noua.Se gandise sa exploreze podul.Printre toate vechiturile de acolo, ceva i-a sarit in ochi, era o poza. O poza cu un copil care arata foarte ciudat. Fata copilului era galbuie plina de cicatrici si vanatai. Pe Vlad il fascina aceaasta poza atat de mult incat se hotara sa ia poza si sa o tina la el in camera.
In prima seara in care a dormit cu poza in camera, a avut un vis tare ciudat. In vis era vorba despre un copil, care semana foarte bine cu cel din poza.Copilul i se prezentase in vis ca fiind fostul locatar al casei pe nume Dan. Dan il avertiza pe Vlad sa nu intre niciodata in camera de la capatul holului. Dupa ce spuse acestea Dan ii dadu o cheie spunandu-i: Vlad! Aici este cheia de la camera interzisa. Ti-o dau tie s-o pazesti, dar sa nu intri niciodata in camera sau vei regreta.
Dimineata Vlad se trezi speriat dar era convins ca totul a fost doar un vis, pana in momentul in care simti ceva rece si tare in mana. Cand se uita vazu cheia din vis, atunci Vlad s-a speriat. Desi era speriat curiozitatea il impinse pana la usa din capatul holului.Parintii lui Vlad tocmai plecasera, dar Vlad era hotarat sa afle ce era dupa usa din capatul holului.Se opri in fata usii amintindusi avertismentele lui Dan. "Ai sa regreti daca intri". Desi la inceput ezita, in cele din urma Vlad baga cheia in broasca si rasuci de 3 ori.Incet Vlad a deschis usa...In fata sa erau 3 oameni. Doi adulti si un copil, Vlad il recunoscu pe copil ca fiind Dan, baiatul din fotografia gasita. Ceilalti doi oameni pareau a fi parintii lui Dan. Cei 3 pareau sa se certe rau de tot iar in nervi tatal lui Dan lua un cutit si taie pe Dan pe fata. Apoi mama lui Dan se lua la cearta cu tatal aestuia care fiind foarte nervos ii taie capul. Apoi dandusi seama ca Dan a vazut totul nu a avut incotro si l-a injunghiat pe Dan, apoi la cuprins frica de puscarie asa ca si-a luat propria viata. Dupa ce a asistat la aceasta scena Vlad se sperie foarte tare dar atunci cand incerca sa inchida usa camerei Cadavrul lui Dan veni spre el spunandu-i: Te-am avertizat sa nu intri in camera aceasta! Acum va trebui sa suporti consecintele!" Dan lua un cutit dar Vlad fu mai rapid si inchise repede usa.
Cand parintii lui Vlad venira acasa acesta le povesti cele intamplate dar parintii se uitara ciudat la el si ii spusera: Dar Vlad...Noi nu avem o camera in capatul holului.

3 răspunsuri:
| Aimee33 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa citesti colectia de carti ''Goosebumps'', care cuprinde carti care iti dau fiori.Crede-ma, o sa le citesti non-stop.Incearca o carte si vezi cum ii.Eu am citit 12 carti din aceasta colectie happy. Funda?

| Akita41 explică (pentru Aimee33):

Am citit si din seria aia. Si sunt tari. Dar as vrea si ceva gen cea de mai sus sa-mi mai sperii prietenele cat stam langa o casa parasita din oras.