| dia_8663 a întrebat:

Cine imi spune niste bancuri sau povesti de groaza?

Răspuns Câştigător
| mariatina a răspuns:

Am auzit ca te-ai uitat la un film si acum iti este mai frica te sfatuiesc sa nu mai citesti povesti de groaza uite iti dau bancuri:

Barbatul:insfarsit am asteptat toata viata ziua asta!

Femeia:vrei sa plec?

Barbatul : ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.

Femeia:ma iubesti?

Barbatul:bineinteles! Tot timpul!

Femeia:mai inselat vreodata?

Barbatul : Doamne fereste! Bineinteles ca nu.

Femeia:o sa faci sex numai cu mine?

Barbatul:sigur ca da. Cu orice ocazie.

Femeia:o sa ma lovesti vreodata?

Barbatul:ai innebunit?

Femeia:pot sa am incredere in tine?

Barbatul:da!

Femeia:iubitule!

si acum, citeste de jos in sus

Bea suc de fructe,

Suc de fructe inseamna sanatate,

Sanatate inseamna sport,

Sport inseamna faima,

Faima inseamna bani,

Banii inseamna femei,

Femei inseamna dragoste,

Dragostea inseamna SIDA,

SIDA inseamna moarte,

Deci nu mai bea suc de fructe!

Pe un om il chema Mergi Mergi Nebunule. Acel om si-a oprit masina in mijlocul soselei. Si se aud din spate voci:

-Mergi, mergi nebunule!

Si se intreaba omul nostru:

-Cum de-mi stie toata lumea numele?

erau 2 prieteni. Intr-o zi, Nimeni cade in apa si Prost suna la salvare.

- Alo, veniti repede! A cazut cineva in apa!

- Cine?

- Nimeni.

- Ma tu esti prost?

- Da, dar de unde stii?

Era un caine pe nume Moda Noua. Femeia s-a dus sa faca baie iar cainele i-a luat hainele si a fugit de acasa. Femeia fara haine se duce sa il caute pe caine afara si cand ajunge intr-un mall, goala incepe a striga: Moda Noua.Moda Noua.

3 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

Bancuri
Ce ii spune semaforul masinii?
- Intoarce-te...ma schimb!

Cum se joaca toti copiii din ziua de azi "de-a v-ati ascunselea"?
Se pun toti pe invisible si unu ii cauta in lista.

Un canibal se plange de dureri de cap.
-Daca te indopi numai cu intelectuali! remarca alt canibal.

. Se intalnira odata un urs, un leu si un porc.
Zice ursul:
- Daca racnesc eu, toata padurea se cutremura!
Zice leul:
- Asta-i nimic. Daca racnesc eu, toata jungla se cutremura!
Zice si porcul (piggy-piggy):
- Mie-mi ajunge doar sa tusesc si toata planeta intra in panica!

Un caine fugea disperat prin desert.

O vulpe il opreste si-l intreaba unde se grabeste
la care cainele:lasa-ma in pace ca daca nu gasesc un copac fac pe mine

un vierme i spune iubitei sale:

-Daca nu te insori cu mine ma arunc in fata unei gaini.

| diana_4229 a răspuns:

data la ora de muzica doamna profesoara n-e povestea despre fantome, spectre si strigoi.
In mintile elevilor din clasa inclusiv a mea luau diferite forma povestirile dumneaei.
Si sa trecem la subiect:in cartierul meu, micro40 galati se afla un cinematograf (flacara)
care cica este bantuit de diverse forme de spectre, exista un butoi in care se afla un
cadavru de femeie moarta imbracata intr-o rochie alba de mireasa. :>
intr-o zi o fata de clasa a saptea s-a dus de curiozitate sa vada cu ochii ei daca este
adevarata povestea.aceasta a intrat..., a vazut ce se afla acolo si a iesit. fata auzea o
strigare care o ademenea spre cinematograf. :>... iar fata s-a dus. zile la rand a facut acest
lucru pana cand a disparut pentru 3 zile de acasa.cand a venit fata a raspuns ca a fost sa
se joace cu prietena :> ei cea noua din cinematograf, desi cand a venit acasa ea era zgariata
pe maini si pe fata.
A doua oara cand s-a dus fata nu sa mai intors niciodata de acolo.acum cinematograful
este in renovare si urmeaza sa se faca un bar ...cica.
g

ntr-un oras traia odata o fata foarte frumasa, avea 8 ani si o chema Maria. Ea avea multe prietene dar intr-o zi a vazut pe streda o fata trista.
Statea singura pe o banca si plangea.Maria s-a apropiat de acea fata si a intrebat-o cum
o cheama si de ce plange. Fata i-a raspuns ca o cheama Lena si ca plange din cauza ca nimeni nu frea sa ii fie prieten.
Maria i-a spus sa nu mai planga pentru ca va fi ea prietena ei.Intr-o noapte parinti Mariei o lasara singura acasa.Maria i-a intrebat pe acestia daca nu ar putea sa stea la Lena in lipsa lor.Acestia au lasat-o la Lena si au plecat.Maria porni spre casa Lenei.
Acolo insa a vazut-o pe Lena cu o alta fata pe nume Sarah.Maria nu a mai intrebat-o pe Lena de ce Sarah dormea la ea daca spusese ca nu are prieteni. Dar in schimb a intrebat-o pe Lena unde sunt parinti ei. Lena a spus ca amandoi murisera si ca acum statea cu bunica ei care era oarba.
Fetele au deschis televizorul si s-au uiat la un film de groaza. Dupa ce filmul s-a termeniat fetele s-au culcat.Maria s-a trezit pe la 3 noaptea pentru ca a auzit niste zgomote venind de la baie.Maria a pornit sa vada ce e cu zgomotele alea ciudate.La baie Maria a vazut fantomele unor fetite care parea de aceeasi varsta cu ea. Fantomele i-au spus Mariei sa plece din aceasta casa.
Fantomele i-au mai zis sa plece pana nu e pre tarziu.Maria s-a speriat si a fugit inapoi in dormitor numai ca acolo a vazut-o pe Lena cu un cutit plin de sange in mana si pe Sarah intr-o balta de sange. Lena s-a apropiat apoi de Maria si i-a bagat cuitul in inima.Maria si-a dat seama ca fantomele voiau doar s-o avertizeze.Acum era si ea o fantoma alaturi de Sarah.De fiecare data Lena aducea alte fetite sa doarma la ea iar Maria si Sarah incercau sa le avertizeze dar ele aveau
aceeiasi reactie pe care a avut-o Maria. Fugeau speriata inapoi in dormitor si eu mai departe nu mai povestesc pentru ca asi luao iarO noapte in casa cu fantome de la capat.

gasesti cate vrei pe http://www.spectrulrealitatii.ro/povesti.php

| Claudia a răspuns:

Banc sec laughing :

doua rosii pe o sina de tren
una : vine trenu
a doua : ete fleosc =)