| Ciobotariu_Cristina_1995 a întrebat:

Incerc sa imi amintesc numele unei carti pe care am citit-o cu cativa ani in urma si nu reusesc. Era vorba despre un barbat ce isi insceneaza moartea cu ajutorul sotiei pentru a primi banii pe asigurarea de viata. Dupa ce planul ii reuseste acesta pleaca din oras impreuna cu sotia, ajutat de un prieten. Incearca a doua oara sa fraudeze o casa de asigurari, dar este prins si pna la urma moare. Stie cineva cum se numea cartea, sau un autor care sa fi scris despre asa ceva?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt gramezi de carti fix pe povestea asta. Tin minte ceva in genul scris de Arthur Conan Doyle, Valea Groazei, dar cu siguranta nu e cea descrisa de tine.