| Jtedhajaj a întrebat:

Merita citie cartile din urzeala tronurilor?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Da, merită. E probabil cea mai bună serie fantasy pe care am citit-o. Eu am citit cărțile, iar apoi am urmărit serialul.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult decat urmarit serialul. L-au facut de caca mai ales ultimul sezon.

| mihai69 a răspuns:

Dacă îți plac poveștile, desigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întotdeauna lectura e mai reușită decât ecranizarea.

| Adry05 a răspuns:

Dacă îți place stilul, da. Și serialul e foarte bun dar cărțile am auzit că sunt peste. spre deosebire de the handmaid s tale de care fanii zic că e suficient să vezi serialul

| zurick a răspuns:

Mie nu îmi place stilul, dar normal că merită să le citești, lumea pe care a creat-o e genială. Dacă ai urmărit serialul, o să vezi că sunt multe diferențe între ele. Mult succes să aștepți după ce le termini următoarea carte laughing

| TheWznd a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neapărat. Asta e o misconcepție.
Există cărți care au ecranizarea la fel de bună ca și cartea. War Horse și The Boy in the Striped Pyjamas sunt niște exemple de cărți și filme extraordinare.

Cât despre seria Game of Thrones, da, merită citită, dacă îți plac genul ăsta de cărți. Dar nu e chiar o lectură de weekend.

Charlotte's Webb, Midnight Sun, Everything Everything, The Martian sunt alte câteva exemple de filme bune, făcute după niște cărți bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheWznd):

Așa e. Actori de 5 steluțe sunt putini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta! Au o lume foarte vasta, personaje complexe, multe planuri narative! Pe scurt, sunt capodopere!