| Robert030 a întrebat:

O carte cât de cât uşoară şi interesană? big grin
Dacă se poate să fie pe tema info sau psihologie, eventual business sau o aventură

7 răspunsuri:
| Sanda1234 a răspuns:

Salut,mie mi-a pacut cartea Gavroche si Cosette.

| Toshii a răspuns:

Stelele stralucesc de aproape, are si putin romance dar este vorba de o tipa foarte independenta care reuseste sa se ridice in lumea afacerilor.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Jurnalul unui pustii, O sa ti placa... E una din acrtile mele favorite. O termini in max 2 ore

| REZISTANCE a răspuns:

Mie mi-a placut cartea Stapanul Viselor Cosmarul.Ii de autaorul Theresa Breslin

| paty00 a răspuns:

"Cum sa ne puram cu personalitatile dificile"-editura 3-este o interesanta carte tip psihologie, si cu ocazia aceasta te poti descoperi mai bine, poti afla spre ce tip de personalitate destructurata te-ai putea inclina
Personalitate Plus-Florence Littauer(carte tot despre psihologie, mai precis despre Temperament:Sangvinic, Coleric, Flegmatic, Melancolic--cartea include si un test temperamental in urma caruia poti afla carei categorii apartii)-sunt descrise amanuntit atat calitatile cat si defectele celor 4 tipologii temperamentale clasice

| BlackRaven45 a răspuns:

Mie m-i-a placut Jurnalul unui pustiwinking

| AirănMeidăn a răspuns:

Neh, nu-i asculta pe astia cu Jurnelul unui pusti. E cea mai mare porcarie.
Citeste Junralul uni adolescent timid(sau daca vrei in engleza The perks of being a wallflower) de Stephen Chbosky.Este si film dupa aceasta carte.Chiar iti recomand sa o citesti, e o carte speciala, si daca te gandesti putin si nu o iei doar ca pe o povestire, e de psihologie.

Sub aceeasi stea ( The fault in our stars) de John Green. Si dupa asta e film.

Eventual poti vedea filmul inainte sa vezi daca are rost sa cumperi si cartea.Dar de citit sunt si pe net, dar in engleza.

Sper ca te-am ajutat!