| Közmyn17 a întrebat:

Tema la psihologie: De ce se saruta oamenii?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Caută la www.referate.ro
Pa, pa.

| monyk a răspuns:

Buna, parerea mea ca e un gest de afectiune, de tandrete, oameni se saruta pentru ca este un sentiment placut care ti-l provoaca sarutul, te face sa te simti bine, te poate excita, mai ales daca ti-e draga o persoana atunci sarutul venit din inima e cel mai frumis gest de prietenie, iubire, sinceritate, este o apropriere a unor persoane, in momentul in care se saruta inseamna ca se iubesc, se doresc, au un sentiment unul pentru celalalt, ca doar nu te saruti cu oricine...

| OanaG a răspuns:

Pentru ca reprezinta iubirea intre 2 persoane love struck

| Hombre a răspuns:

De placere.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Face parte din preludiu, excita, deci e placut si tine de instinct.

| Alice_6278 a răspuns:

Buna.deoarece o relatzie fara un sarut e ca o floare fara petale.shii totodata oamenii sarutind primesc placerea...asa cared eu

| Alex_7297 a răspuns:

Din dragoste?

| Dj Boalca a răspuns:

Asta este un semn de afectiune

| angelinthedark a răspuns:

De plictiseala, parerea mea dragule!

| Smarandica a răspuns:

Se saruta pentru ca se iubesc :X!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevoia de atingere, afectiune, sex.

| karolinutza a răspuns:

Pentru ca se iubesc sau ce stiu eu le plac sau asa le vinelaughing

| popescunelu36 a răspuns:

Din afectiune