| Simple Girl:X a întrebat:

Am o tema la psihologie despre,, gandirea in alb si negru"...ma poate ajuta cineva?happy fundita

6 răspunsuri:
| Beibii a răspuns:

Adica, gandirea pozitiva si negativahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandirea alb-negru e o gandire primitiva, fara nuante. O intalnesti in special la copiii mici si la personalitatile borderline ca un mecanism de aparare in care emotia primeaza asupra ratiunii. Adultii nu gandesc in mod simplist, isi dau seama prin experienta ca nu e asa de simplu, nu poti sa spui ca totul e bun sau rau, alb sau negru etc. etc. Exista si gri. Invata deci sa nuanteze, sa evalueze mai multe criterii, sa revina asupra evaluarilor facute, sa fie optimisti. Imaturitatea lasa loc une gandiri mai complexe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, tu tragi pârtzuri si cand nu te scapa! Domnisoara se refera la o tema, doreste explicatii clare privind subiectul, nu lalaielile pe care le vedem la rubrica asta. Nu mi se pare ca poti fi util cu ceva, eu ma refer strict la ce intreaba domnisoara (tema la psihologie), nu fac interpretari lautaresti. Daca totusi ai cunostinte in materie, baga-te in discutie, daca nu, du-te si parfumeaza pe altii cu pârtzurile tale. Cateodata lumea aici chiar are nevoie de ajutor, n-ai priceput?
Psst...Iti sugerez niste exercitii de respiratie ventrala, mi se pare ca te aprinzi cam repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, ma scuzi, n-am ce sa dezbat cu tine. Si zic asta citind ce ai postat aici. Dar nu ma indoiesc ca vei reusi sa te "plasezi" pe la alte intrebari. De exemplu ale tale…

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, esti penibil. Ti-ai pierdut jucariile? De ce parazitezi intrebarea unei persoane cu o atitudine infantila? Vrei sa ai ultimul cuvant, asa? Hai, excreta ceva si nu mai raspund, promit!

| iMustbeReallybored2beHere a răspuns:

Gandirea in alb si negru.
Fara cai de mijloc? doar alb si negru.bine sau rau, etc.