| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o carte de psihologie ceva despre manipularea oamenilor sau despre gandirea lor. funda

5 răspunsuri:
| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

Satanistule! = ))))))))))))))))

| structura a răspuns:

Salut, si pe mine ma pasioneaza pshihologia, cum functioneaza creierul uman, daca vrei sa intelegi cate ceva despre pshihologie sau manipulare iti recomand siteul nlp mania, ai videouri gratis, aboneazate si vei primi zilnic newslatterul lor, pentru inceput e mai bine sa inveti de la cineva decat sa aplici singur ce citesti, stima

| anonim_4396 explică (pentru structura):

Nu sunt chiar la inceput adica cu toate ca nu am citit inca nimic stiu cum gandesc uni oameni doar dupa o conversatie si pot si sa manipulez dar vreau o carte ceva pentru ca o carte contine mult mai multe informati nu stii nici una?

| Prunchevici_Nicu-catalin_1978 a răspuns:

H.P. Cathala, Epoca Dezinformarii
R.V.Joule si J.L.Beauvois, Tratat de Manipulare
Marioara Petcu, Elemente de Retorică Juridică, Universitatea de Artă şi Design, Cluj-Napoca
Mircea Manolescu, Arta Avocatului (Editura Humanitas)
Gustave Le Bon, Psihologia Multimilor
Charles U. Larson, Persuasiunea. Receptare si Responsabilitate
E. Leoveanu, Influentare si Persuasiune, Curs, 2004
Alex Mucchielli, Arta de a influenta. Analiza tehnicilor de manipulare
Charles U. Larson, Persuasiunea. Receptare si responsabilitate
Noah J. Goldstein, Steve J. Martin, Robert B. Cialdini, 50 de secrete ale artei persuasiunii
Robert H. Gass, John S. Seiter, Manual de persuasiune
Kevin Hogan, Psihologia persuasiunii
Roger Dawson, Secretele persuasiunii. Cum sa vinzi orice oricui
Nicolas Gueguen, Psihologia manipularii si a supunerii
Septimiu Chelcea, Opinia publica. Strategii de persuasiune si manipulare
Kevin Hogan, James Speakman, Persuasiunea mascata
Gheorghe Aradavoaice, Motivatia. Metode si tehnici de motivare
Niccolo Machiavelli, Principele
Max Landsberg, Motivarea
C. G. Jung, Arhetipurile si inconstientul colectiv
Ken Blanchard, John P. Carlos, Alan Randolph, Strategii de responsabilizare
John Whitmore, Coaching pentru performanta
Alain Cardon, Coaching pentru echipele de directori
Joseph O’Connor, Andreas Lages, Coaching cu NLP
Daniel Goleman, Inteligenta sociala
Karyn C. Rybacki, Donald J. Rybacki, O introducere in arta argumentarii
Rene de Lassus, Programarea neuro-lingvistica si arta comunicarii
Doina Rusti, Mesajul subliminal in comunicarea actuala