| Darkela a întrebat:

Propuneri de carti de citit vara asta? nu mai am idei si am nevoie de cel putin 20 de carti ( nu sa imi dati voi 20 de propuneri ci sa adun eu 20 happy )

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Crimă şi pedeaspsă","Ora vrăjită","Cartea neagră a secretelor","Martorul"

| Rose123 a răspuns:

Salut!
Sunt o mare fana a cartilor de aventura sau fantasy! Pur si simplu iubesc cartile neobisnuite, care ma fac sa evadez putin din rutina...
Uite niste carti pe care le-am citit eu si pe care le ADOR! :
Seria "Jocurile Foamei"(3 volume) de Suzanne Collins
Seria "Culorile dragostei"(3 volume) de Kerstin Gier
Seria "Fortele raului absolut"(3 volume) de Kelley Armstrong
"Ochii dragonului" de Stephen King
Seria "Academia Vampirilor"(6 volume) de Richelle Mead
Seria "Cercul Secret" de L.J.Smith
Seria "Jurnalele Vampirilor" de L.J.Smith
"Nu plange sub clar de luna" de Heather Davis

Ti le recomand calduros! Sunt absolut geniale! Nu exista detalii plictisitoare, totul este invaluit in suspans si mister, iar eu nu le-am mai putut lasa din mana...
Sper ca te-au incantat sugestiile mele. Daca esti interesata, doar trimite-mi un mesaj pe privat si iti dau cate detalii vrei!

| S3S3an a răspuns:

Ion slavici - Zina zorilor
Pietru Ispirescu -Basme
Mihail Sadoveanu-Dumbrava minunata
Nada Florilor
Alexandru mitru- Legendele Olimpului
Nicolae Isnencu-Doc
Jules Verne-CAPITAN LA 15 ANI
O CALATORIE SPRE CENTRUL PAMANTULUI

| Eugeniusu a răspuns:

Iti recomand :
1. Tunele
2. Jurnalele Vampirilor
4. Vampirii sudului
5. Comoara din Insula
6. Agatha Cristie, ce vrei tu, toate sunt GENIALE.
7. Jules Verne -la fel-
8. La Medeleni
9. Stephen King
10. Jules Verne
Aventura si groaza blushing.

| droid96 a răspuns:

Din ce am citit eu mai fain:
Jocurile Foamei si Harry Potter (ai aici un total de 10 carti)
M-am hotarat sa devin prost- Martin Page
Calea luptatorului pasnic- Dan Millman
Domnul Ibrahim si florile din Coran- Eric Emmanuel
Missery si Carrie de Stephen King (si altele)
Dan Brown-oricare
Contele de Monte Cristo-Alexandre Dumas.
Alchimistul _paulo Coelho.

| pisi03 a răspuns:

Poti sa citesti romanul: Vrajeala de Jilly Cooper. poveste despre doua scoli: ocarte amuzanta. calda si profund emotionanta

| Sabinna01 a răspuns:

Uite aici o lista intreaga http://sabinna.wordpress.com/recenzii/. In plus gasesti si recenzii pentru ele tot acolo.

| mihaelamada a răspuns:

Mihail Sebastian-Orasul cu salcami, Accidentul
G. Calinescu-Cartea nuntii
Mircea Eliade-Nunta in cer
M. Drumes-Invitatie la vals
Dumas fiul-Dama cu camelii