| Sherlockdima a întrebat:

Puteti sa-mi dati un exemplu de text social-administrativ despre un cerb? Dau funda+1 vot!

6 răspunsuri:
| Anticarul a răspuns:

Nu cred ca se poate. Nu prea este logic contextul de social-administrativ cu un cerb ca animal.

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Cauta pe net despre "Ordin nr. 393/2002 aprobarea cheilor de bonitare şi a densităţilor optime pentru speciile cerb comun, cerb lopătar, caprior, capra neagră, mistreţ, urs, iepure, fazan, potârniche, cocoş de munte, râs, lup şi pisica sălabtică şi pentru determinarea efectivelor optime, pe fonduri de vânătoare, pentru aceste specii de faună sălbatică de interes cinegetic" sau "regulament trofeu cerb"

| Sherlockdima explică (pentru AlinIntreaba2Raspund):

Poti sa-mi te rog ca n-am inteles nimic.

| Sherlockdima explică:

Da ce zici de un codru sau stejar? Te rog poate ma ajuti, ca nu prea inteleg.

| david44330 a răspuns:

Scrie la google si o sa gasesti sigur.Dca nu gasesti la prima pagina dai la a doua. zbate-te cat poti ca sa gasesti ceva si vei gasi

| Sherlockdima explică (pentru david44330):

Am cautat, dar inzadar.Dau funda, numai ajuta-ma.