| TeodoraDora a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati o carte buna de citit? Doresc o carte care are foarte mult suspans si actiune, si mai putina descriere. Nu conteza ce tip de literatura e (universala etc. ) si nici cate pagini are, doar sa fie o carte fara prea multa descriere.
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| sanda45 a răspuns:

"Zece negrii mititei", eu personal, consider ca e cea mai reusita carte a Agathei Christie, supranumita si "regina crimei", de asemena "Aventurile lui Sherlock Holmes", Christie inspirandu-se din Conan Doyle. Ai putea incerca " Sa ucizi o pasare cantatoare", " Soareci si oameni", "De veghe in lanul de secara" si multe alte capodopere ale literaturii universale si de ce nu, romane. Poti intreba un bibliotecar, acesta iti va da foarte multe recomandari. Dupa cum am vazut mai jos, ti-a fost recomandat Dan Brown... nu te increde in informatiile lui.

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Misterul camerei galbene''-Gaston Leroux

| dragosbogdan001 a răspuns:

Iti recomand cartea "Regele cersetorilor", de Michel Zevaco.

| Idontknow69 a răspuns:

Okay. Mie "Miterioasa afacere de la Styles" si "Oglinda sparta" de Agatha Christie nu mi s-au parut ca au descriere extrem de multa. In rest, sunt niste carti extraordinare, foarte captivante. happy

| Şarap a răspuns:

Orice carte de Agatha Christie sau Dan Brown. Îţi garantez că nu o să te plictiseşti.

| Madalina_Oana_1973 a răspuns:

Dewey,Batranul din luna... Sunt cele mai frumoase carti si fara prea multa descriere...

| AlexanderB a răspuns:

Salut! happy

Îţi recomand "Concert în memoria unui înger". E o colecţie de 5 nuvele scrise de Eric Emmanuel Schmitt. Cred că nu te vei plictisi.

| Andree_Adina_1995 a răspuns:

Orice carte de Kate Atkinson, L.J Smith
si Academia vampirilor e o serie foarte buna :3