| bogz a întrebat:

Recomandati-mi va rog frumos o carte(romana sau engleza) despre viata, disperare si introspectie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crowley, chekhov, kafka
beckett nenumitul
miller-tropicul capricornului
sartre-nauseea
kierkegaard-boala de moarte
plesu-pitoresc si melancolie
cioran- lacrimi si sfinti
https://archive.org/......h_djvu.txt
melville-moby dick vorbesc serios ia-ti o editie frumoasa for life

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu as recomanda cancan sau click. Dupa ce incepi sa citesti ce probleme au altii si cat de tare incepe sa ti se rupa de ele, o sa intrii pe o introspectie si o sa incepi sa te analizezi cu o liniste...

E adevarat, depinde un pic si de caracter...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crima si pedeapsa, se incadreaza perfect, de fapt, toate cartile lui Dstoievski incearca-le, dar asta sa fie prima