| Riureanu_Alexandru_1996 a întrebat:

Sa presupunem ca in scoala voastra sa functioneze o statie radio car ei timpul pauzelor sa transmită muzica și diferite anunțuri utile elevilor.Cum ar trebui sa acționați pentru ca dorința voastră sa devină realitate?
Cum putea determina adoptarea unei decizii?
Elaboram un plan de acțiune
Facem publica problema
Solicitam sprijinul unor experți, organizații sau mass media
Ne adresam autorităților
Știu ca nu este site ul potrivit dar va rog mult
trebuie aleasa o varianta corecta și descrisă în câteva randuri
E

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic din cele de mai sus, se discuta direct cu directorul scolii!
Este o chestie interna, doar in scoala respectiva, deci, este nevoie de o statie audio, montata in scoala si difuzoare, necesita aprobarea consilului scolii sa faca cheltuiala pentru aparatura electronica si sa aleaga un profesor care sa coordoneze grupul care va face anunturile si le va da pe postul local, incusliv va aproba muzica pe postul intern de difuzare.